Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

çocuklar ve aşk

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
lionmemo
RooT AdmiN.

RooT AdmiN.
lionmemo

Erkek
Yaş : 26 Kayıt tarihi : 10/05/08 Mesaj Sayısı : 69 Nerden : AnKaRa İş/Hobiler : pc,futbol,basketbol,oyun
Rep Sistemi
Aktiflik:
çocuklar ve aşk Img_left150/500çocuklar ve aşk Empty_bar_bleue  (150/500)
Başarı Puanı:
çocuklar ve aşk Left_bar_bleue200/500çocuklar ve aşk Empty_bar_bleue  (200/500)
Güçlülük:
çocuklar ve aşk Img_left160/500çocuklar ve aşk Empty_bar_bleue  (160/500)
MesajKonu: çocuklar ve aşk   çocuklar ve aşk Icon_minitimePtsi Mayıs 19, 2008 3:20 pm

Eğitim-Sen Genel Merkezi'nin verilerine göre, Türkiye'nin liselerinde görev yapan öğretmenler, AB üyesi ülkelerin öğretmenlerinin standartlarının çok altında yaşıyor. Yarım milyon öğretmenin yüzde 60'ı ek iş yaparak hayatını sürdürebiliyor. 25 yıllık bir öğretmen 196 milyon 560 bin 320 bin lira maaş alıyor. Yine Eğitim -Sen'in araştırmasına göre, Türkiye'de lise öğretmenleri yıllık 3 bin 620 Amerikan Doları ücret alırken, AB üyesi Avusturya'daki meslektaşları 41 bin 34, Portekiz'dekiler 40 bin 277, Almanya'dakiler ise 39 bin 878 dolar yıllık ücret alıyor.

Fransa'daki lise öğretmenlerinin yıllık ücreti 37 bin 351 doları bulurken, Belçika'daki lise öğretmenleri 34 bin 235, İtalya'dakiler 29 bin 980, Yunanistan'dakiler ise 18 bin 726 dolar yıllık ücret alıyorlar.

Türkiye'de öğretmenlerin yaşam standardı bu durumdayken İstanbul'da hemen hemen günde 50 öğretmen emekli olmak için başvuruyor.

Hacı Harmancı da bir öğretmen. 1949'da Adıyaman'da doğmuş. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü bitirdikten sonra Tunceli Öğretmen Okulu'nda ve Kayseri'de felsefe ve psikoloji öğretmenliği yapmış.

Şu anda bir çocuk yuvasının yönetici ve psikologluğunu yapıyor. Dokuz yıllık bir çalışma sonucu yüzlerce çocukla yüz yüze görüşmüş. 4-12 yaş arasındaki çocuklara aşk, kıskançlık ve arkadaşlık üzerine sorular sormuş ve yanıtları bir kitap haline getirmiş. Yanıtların hepsi içtenlik dolu ve özgün. İşte bazıları:

Pazartesi günlerinin 'tesi'ni kaldırırsak, hemen Pazar olur. Bir gün daha dinleniriz. (D.S. İlkokul 1. Sınıf. Erkek)

Krallar yönetim kuralları koyar, ama aşkı bozan kurallar koyamaz. (U.K. 6 yaş. Erkek.)

Öğretmenim! Keşke her sayfa bir satır olsa da ödevim çabuk bitse. (M.C.Ö. İlkokul 1. Sınıf. Erkek)

Hacı Harmancı, Aşk nedir? Bu sözü duydun mu hiç? Kim kime aşık olur? Çocuklar aşık olur mu? diye sormuş. Çocukların bu konudaki düşünceleri genellikle "çocukların aşık olamayacağı" şeklinde. Onların gözünde aşık olmak büyüklerin işi.

Annem aşık olur. Babam aşık olur. Çocuklar olmazlar. Çünkü, çocuklar söz dinler de ondan. (N.C.4 yaş. Kız)

Erkek kıza aşık olur. Kız güzelse aşık olur. Evlenirler. Çocuklar aşık olmaz. (B.H.Ö. 5 yaş. Erkek)

Duydum. İnsanın bir yere düşmesi ya da ölmesi... (S.A. 5 yaş. Erkek)

Kadınlar erkeklere aşık olurlar. Dudaktan öpüşürler. (B.P. 5 yaş. Erkek)

Çok güzel bir kız ya da erkek; ona aşık olursun. Olunca evlenirsin. Çok paran olur ve de ev alırsın. Çocuklar büyüyünce aşık olabilirler. Ama, büyümeden de aşık olanlar vardır. (S.E. 5 yaş. Erkek)

Filmlerden duydum. Birisiyle evlenmektir.( C.C. 6 yaş. Erkek)

Birine sevgili olmaktır. Bir erkek bir kadına gül getiriyor. Kadın da ona aşık oluyor. Dudaktan öpüşürler. Evlenirler. Aynı odada yatarlar. Bir çocuk ya da iki çocuk doğururlar. (A.E.6 yaş. Erkek)

Bilmiyorum. Unutmuşum (A.K. 6 yaş. Erkek)

Unuttum. Yine unuttum. Acaba nedir? Buldum. Bir insanın bir insana aşık olması demektir. Aşıklar bazen severler, bazen kızarlar. (I.B. 6 yaş. Kız)

Öpüşmek ve sevişmektir. Birbirine aşık olunarak başlar. Boşanarak biter. (K.Ö. İlkokul 1. Sınıf. Erkek)

Aşkı filmlerden biliyorum. Annem gözlerimi kapattırıyor. Bir öpüşme sahnesi olduğunda kapattırıyor. Sevişmek var bir de. Sevişme sahnelerinde gözlerimi kapattırıyor. (B.T. İlkokul 2. Sınıf. Kız)

Bir erkekle bir kızın ancak 29 yaşında birbirini çok beğenmesi ve aşık olması. 29 yaşındakiler aşık olurlar. Ama 8-10 ya da 10-12 yaşındakiler aşık olamazlar.(S.S. İlkokul 2
CEZA
Süper Moderatör

Süper Moderatör
CEZA

Erkek
Yaş : 29 Kayıt tarihi : 20/05/08 Mesaj Sayısı : 189 Nerden : Sana LEn Çokmu Merak Ettin:) İş/Hobiler :
MesajKonu: Geri: çocuklar ve aşk   çocuklar ve aşk Icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 4:04 pm

Sağol Paylaşımın İçin.
LORD

Erkek
Yaş : 34 Kayıt tarihi : 20/05/08 Mesaj Sayısı : 13 Nerden : İş/Hobiler :

MesajKonu: Geri: çocuklar ve aşk   çocuklar ve aşk Icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 5:59 pm

Teşekkürler.

çocuklar ve aşk

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası