Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Genel hack dökümanı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
CEZA
Süper Moderatör

Süper Moderatör
CEZA

Erkek
Yaş : 29 Kayıt tarihi : 20/05/08 Mesaj Sayısı : 189 Nerden : Sana LEn Çokmu Merak Ettin:) İş/Hobiler :
MesajKonu: Genel hack dökümanı   Genel hack dökümanı Icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 2:13 pm

Arkadaşlar benim kullandığım ve genelde işi yarıyan bir kaç yöntem var bu yöntemleri çoğu kişi biliyor olabilir ama ben tek başlıkta yazayım dedim.

Db bularak hack

En Basit hack yöntemlerinden biri olan ( kısaca acemilerin hatası ) db adreslerini değiştirmeyi unutuyorlar.

ilk önce Aspindir.com' a giriyoruz. orda gözümüze hazır bir haber scrıpti portal resim scrıpti fark etmez bitanesini seçin. daha sona bunu bilgisayarınıza indirin.

her scrıptin altında üstünde bir yerinde scrıpt yapımcısının adı yazar genel olarak. oo adı bulup kopyalıyoruz.

daha sonra db adresini ve db adını buluyruz mesela db adresi db/data.mdb (salladım hepsininki böle değildir değişir)

EN BÜYÜK YARDIMCIMIZ OLAN GOOGLEYE GİRİP daha önce kopyaladığımız scrıpt yapımcısısnın adını yazısını işte scrıpte koyduğu yazıyı yazıp aratıyoruz.

Karşımıza birsürü sonuç çıkıyor

ve sırasıyla deniyoruz.

sallaıyorum sitenin adı.

xxx.com

bunun sonuna db adresini yazıyoruz

örnek xxx.com/db/data.mdb ( herkesin db adresi böle değildir.)

FLOOD YÖNTEMİ

Veritabanı kullanan sitelerin veritabanını doldururak bozulmasına ve sitenin çalışmamasına yol açar .Örneğin DENYO ile bir foruma devamlı üye yaparak veritabanının bozulmasına yol açarsınız

Domain Hack

Mail hack bilen kişiler rahatlıkla yapar. ama herzaman işe yarar diye bişey yok.

İlk önce siteye whois çekerek. kayıtlı maili bulup. oo mili hackleyip başka bir firmaya transfer edin. buakdar. tai adamın faturası varsa geri alır.

DDOS YÖNTEMİ

Ddos un amacı sitenin yayınına engel olmaktır. Başarı oranı yüksektir. Bunun en etkili olduğu siteler veritabanı kullanan sitelerdir. Eğer site ASP ise MDB , PHP ise MYSQL veritabının kullanır. Tabi 5-6 kişi aynı anda bir siteye DDOS saldırısı yaparsa daha çok etkili olur. Örnek olarak ANTİRUSU u verelim. Veritabanı kullanan sitelerin hepsi bir kullanıcı siteye girdiğindi bir session başlatır. AntiRus ta aynı siteye her saniye 1 kullanıcı sokarak veritabanının sessionlarında karmaşaya yol acar ve site sapıtır.

DENEME YANILMA YÖNTEMİ

Adı üstünde deneme deneme bulma ÇOK NADİR İŞLER. AMA ÇOK İYİ TANIDIĞINIZ BİRİYSE ONA AİT ŞEYLERİ BİLİYORSANIZ HACKLENE BİLİR.

mesele sitede admin şifresi deneyerek bumaya çalışabilirsiniz.

yada db adresini vs. işte

Genel hack dökümanı

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası