Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

 

rock&metal fun clup

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
bjan

bjan

Erkek
Yaş : 25 Kayıt tarihi : 16/09/08 Mesaj Sayısı : 59 Nerden : sor baa söliim saa İş/Hobiler :
Rep Sistemi
Aktiflik:
rock&metal fun clup Img_left500/500rock&metal fun clup Empty_bar_bleue  (500/500)
Başarı Puanı:
rock&metal fun clup Left_bar_bleue500/500rock&metal fun clup Empty_bar_bleue  (500/500)
Güçlülük:
rock&metal fun clup Img_left500/500rock&metal fun clup Empty_bar_bleue  (500/500)

MesajKonu: rock&metal fun clup   rock&metal fun clup Icon_minitimePerş. Ara. 04, 2008 1:22 pm

Rock Müzik

Rockrock&metal fun clup Smilev 20. yüzyılın sonlarında ortaya çıkmışrock&metal fun clup Smilev genellikle elektro gitarrock&metal fun clup Smilev bas gitar ve bateri gibi enstrümanlarla beraber vokal melodi taşıyan popüler müzik formudur. Organ ve piyano gibi klavyeli enstrümanlara da rock'ta sıkça rastlanılabilir. Saksafon gibi üflemeli çalgılar rock'ın ilk hallerinde oldukça sık kullanılmış olsa da yeni rock türlerinde nadiren görülürler. Rock tanımı oldukça genel bir tanımdır ve de sınırları kesin bir şekilde belirlenmemiştir. Birçok türü vardır ama en tepede iki tür vardır. Bunlar hard rock ve nu-metal dır. Hard Rock; karanlıkrock&metal fun clup Smilev sert ve geneli ölümü ya da kötü şeyleri anlatan tarzdır. Hard rockçılar siyahı benimsemişlerdir. Siyah onlar için vazgeçilmezdir. Kısaca siyah hard rock'ın rengidir diyebiliriz. Nu-Metal ise daha çok metal ve rap müziklerinin karışımından oluşmuştur.Nu-Metai'i metalden ayıran en büyük özellik diğer metal grupları kadar sert ve net şarkı sözleri bulunmaması ve zenginlik kaygısı içermeyen enstruman kullanımıdır. Hard rock'ın belirli müzik grupları: Van Halenrock&metal fun clup Smilev Deep Purplerock&metal fun clup Smilev Guns N' Roses. Nu-Metal'in belirli müzik grupları: Linkin Parkrock&metal fun clup Smilev Kornrock&metal fun clup Smilev Limp Bizkit'dir.

Rock'ın oluşumunda rock and roll ve rockabilly gibi müzik türleri önemli rol oynamışlardır. İngiliz rock'ının 1960larda gelişmesiyle "rock müzik" tanımı yaygınlaşmıştır. "İngiliz Fethi" olarak adlandırılan bir akımlarock&metal fun clup Smilev bu müzik tarzı tekrar Amerika'da yayıldı ve hatırı sayılır bir etkiyle uluslararası bir fenomen haline geldi. Rock günümüzde birçok türü altında barındırarak oldukça yaygın olarak dinlenen bir müzik türü haline gelmiştir.

Buraya kadar yer alan bölüm rock müzik tarzı ile ilgili bölümdür. Rock müziği tür olarak ele aldığımızda bunlardan çok çok daha kapsamlı olgular çıkar karşımıza. Öncelikle Rock müzik Blues adlı müzik türünden doğrudan olarak etkilenmiştir. Onun için Blues felsefesini incelemeden rock müzik felsefesi incelenemez. Blues'u icad eden siyahlarrock&metal fun clup Smilev beyazlardan gördüğü zulm karşısında sitemlerini üstü kapalı bir şekilde belirtmişlerdir. Bunu gittikçe geliştiren blues sanatçıları bu sitemin üzerindeki örtüyü yavaş yavaş kaldırmayarock&metal fun clup Smilev müziklerini de aynı şekilde daha açık hale getirmeye başlamışlardır. O dönemlerde müzik aleti alamadıkları ve beyazların askerlerine ait müzik aletlerini kullandıklarını unutmamalıyız. Yukarıda adı geçen üflemeli çalgılar bu dönemlerden gelen bir alışkanlıktır. Sözlerin ve müziğin sitemi yansıtması artık gittikçe isyan boyutuna girmeye başladı. İşte böyle bir dönemde rock adını duyurmaya başladı. Caz dan etkilenen Blues artık Rock'ı doğurmuştu. Müzikte elektro gitarın kullanılmasının en büyük sebebi ise distortion adı verilen ses efektinin kulakları tırmalayıcı tınısının isyanı ve acıyı en iyi şekilde yansıttığının düşünülmesidir. Müzik ve sözler gittikçe sertleşmeye başladı. Bu durum hardrock'ı ortaya çıkarttı. Müzik artık sadece siyahların acılarını ve sitemleri anlatan ulusal bir yapıdanrock&metal fun clup Smilev bütün dünyayı ilgilendiren sorunlara ve siyasete karılan evrensel bir yapıya yol almaya başladı.Devam eden günlerde rock müzik muhalif yanının gittikçe kaybolduğunu düşünenler heavy metal çağını başlattı. Heavy metal ise gerek müzik tarzı bakımındanrock&metal fun clup Smilev gerekse düşünceleri bakımından yüzlerce türe ayrılmaya başladı.

Esas olarak hepsi aynı yöne giderken farklı yollara sapıldırock&metal fun clup Smilev fakat hepsinin kaynağında rockrock&metal fun clup Smilev rock'ın kaynağında bluesrock&metal fun clup Smilev blues'un kaynağında cazrock&metal fun clup Smilev caz'ın kaynağında klasik müzik vardır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek

rock&metal fun clup

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: FrmKraL EğLence Merkezi :: FrmKraL Fan CLub ve BirLikLer -